Mužská potence – význam a příčiny

Slovo potence se skloňuje zejména v ženských kruzích. V současnosti si ji množství pánů spojuje se schopností být ve vteřině připraven na kvalitní pohlavní styk. Někdy to však není samozřejmostí a tak se léčba problémů potence stále častěji skloňuje i u lékaře..

Význam slova potence

Snem každého muže je být stále připraven uspokojit všechny sexuální touhy své partnerky. Co ale dělat, když to nejde?

Snem každého muže je být stále připraven uspokojit všechny sexuální touhy své partnerky. Co ale dělat, když to nejde?

Slovem potence označujeme schopnost či způsobilost a možnost pohlavního styku. Ještě před pár lety byl nejlepším „měřítkem“ mužské potence počet potomků. Dnes je však synonymem pevné erekce a s ní se spojují pocity mládí, schopnosti uspokojit každou ženu a zplození potomků.

Impotence u mužů

Problémy s potencí a impotence jsou nepříjemností starou jako lidstvo samotné. Ve vývoji lidstva snad neexistovala epocha, v níž by pánové neřešily sníženou schopnost plodit potomky a potřebu kvalitního sexuálního života. Z biologického hlediska může být jakýkoliv občasný či pravidelnější problém s erekcí způsoben nejen fyzickými, ale i psychologickými faktory. Ať už jde o symptom jakéhokoliv onemocnění, nadměrné množství stresu, nebo jen nežádoucí účinek léků, které užíváte, vážný problém, jakým erektilní dysfunkce určitě je, trápí množství mužů.

Impotence u mladých mužů je způsobena spíše psychologickými faktory, s přibývajícím věkem roste i počet faktorů způsobujících poruchy erekce u starších pánů. Obecně platí, že se jedná o problém s krevním oběhem a nervovou soustavou, který může vyústit do sníženého libida a chutě na sex. Biologické překážky však lze velmi rychle a jednoduše odstranit užíváním léků na erekci.

Příčiny impotence

Příčiny impotence však lze hledat i v naší životosprávě. Zabijáků potence známe hned několik – nadměrná konzumace alkoholu, drogy (i „rekreační“), cigarety, doutníky nebo žvýkací tabák, konzumace potravin s vysokým obsahem bílého rafinovaného cukru, jídlo z konzerv a podobně. Omezením takových potravin lze napomoci v počátečních fázích problému s erekcí. Pokud Vás toto téma zajíma, přečtěte si také náš článek 10 nejvetších zabijaků erekce.

Zvýšení potence

V minulosti se tradovalo hned několik „osvědčených receptů“, jak zvýšit potenci. Japonci nedali dopustit na mušle, Egypťané vyhledávali česnek, francouzští králové zase sáhli po skleničce koňaku smíchaného s vaječným žloutkem. Příslušníci tohoto národa však v současnosti upřednostňují mořské plody jakými jsou ústřice, krabí masíčko, krevety či losos. Bohatší pánové prý mají v oblibě kaviár a šampaňské, v evropských zemích je dokonce oblíbenou pomůckou podpory potence cider. Sigmund Freud například doporučoval houby, žitný chléb a dýňová semínka. Konzumace potravin, které zvyšují potenci, však není zrovna nejrychleji způsobem odstranění palčivého problému.

Zerex je oblíbeným produktem na zvýšení potence mužů.

Zerex je oblíbeným produktem na zvýšení potence mužů.

Každý muž se samozřejmě snaží řešit svůj problém s potencí po svém. Někdo vyhledá pomoc lékaře a začne užívat Viagru, jiný sáhne po volně prodejném léku jakým je Zerex, Vimax, Clavin či Erexan. Všech však spojuje touha po kvalitním sexu, který je nejen žádoucí v každém vztahu, ale i zdravý. Zbavuje nás totiž stresu a díky vyplavující se endorfinům zlepšuje náladu.

Mužská potence – význam a příčiny
4.06 (81.11%) 18 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz