Co snižuje libido u mužů a jak ho zvýšit?

Libido je termín, kterým označujeme touhu po sexuálních aktivitách resp. pohlavní pud. Jelikož Světová zdravotnická organizace (WHO) charakterizuje sexuální zdraví jako sexualitu charakteristickou stavem fyzické, emoční, mentální a sociální pohody, moderní medicína považuje libido za důležitou součást celkového zdraví člověka a kvality života.

Dostatečné libido je jedním z předpokladů kvalitního sexuálního života muže i ženy.

Dostatečné libido je jedním z předpokladů kvalitního sexuálního života muže i ženy.

Snížené libido

Libido je přímo propojené s hladinou testosteronu v těle. Hladina tohoto hormonu je až 40x vyšší u mužů, než u žen. S přibývajícím věkem však množství testosteronu v těle klesá, což je jedním z přímých důsledků sníženého libida. Mezi další příčiny patří obecně onemocnění jakými jsou deprese, srdečně-cévní choroby, diabetes (u mužů například i erektilní dysfunkce), stres, užívání léků, omamných látek a drog, nadměrná konzumace alkoholu, problémy s partnerem či prostě nuda v posteli.

Více informací o tématu se dozvíte v našem článku o tom jak zvýšit hladinu testosteronu u muže.

Ženy často pociťují zvýšenou chuť na sexuální aktivity v období těhotenství, v době po porodu a během kojení, v období menopauzy či jako důsledek hormonálních změn vyvolaných užíváním antikoncepce nebo stárnutím.

Jak zvýšit libido

Možností jak přirozeně zvýšit libido je hned několik. Pokud je příčinou stres, je jednoznačně nutné relaxovat. Pobyt v přírodě, jóga, pilates, to je jen několik způsobů, jakými pohodu zaručeně dosáhnete. Pomoci může například i pohyb. Cvičení napomáhá uvolňovat testosteron, zároveň nastartuje krevní oběh a zlepší náladu. Zvýšení libida nastartujete i konzumací potravin jakými jsou čokoláda, ústřice, česnek, banány, případně můžete sáhnout po afrodisiaka. Erotické hračky a zpestření nudy v posteli jdou ruku v ruce. Jistě je ocení oba partnery. A samozřejmě klasika, pohár červeného vína, také nikdy nezklame.

Vybrat si můžete i z produktů na zvýšení libida u žen, muže zase jistě potěší léky na erekci, které zaručí silnou erekci a kvalitní sex, jakými jsou Zerex, VimaxErexan nebo Clavin.

Chci zvýšit své libido!

Ušetřete 55 Kč! Při objednávce zadajte kód „sleva55“

Co snižuje libido u mužů a jak ho zvýšit?
3.67 (73.33%) 9 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz