Kegelove cviky pro muže

O Kegelových cvicích určitě slyšelo množství žen. Autor tohoto převratného cvičebního programu, ženský lékař Dr. Arnold Kegel, nimi v 40. letech 20. století vyvolal doslova šílenství. Důvodem byl zejména fakt, že do této doby neexistoval žádný návod pro ženy, které chtěly po porodu dosáhnout upravení šířky vagíny. Kegelovy cviky po porodu se od tohoto momentu rozšířily do celého světa a cvičí se i dnes.

Ženy, které ještě nerodily, mají rády tuto cvičební metodu pro jejich schopnost zlepšit lubrikační vagíny. Cvičením těchto jednoduchých cviků dokonce zabráníte nekontrolovatelnému samovolnému úniku moči (inkontinence moči), proto jsou vhodnou prevencí tohoto stavu.

Kegelove cviky pro muže

Kegelovy cviky pro muže zlepší kvalitu sexuálního života

Kegelovy cviky pro muže zlepší kvalitu sexuálního života

Množství z nás možná ani netušila, že Kegelovy cvičení mohou zkusit i muži. Díky nim totiž dokáží překonat problémy se slabou erekcí a napomoci oddálit předčasnou ejakulaci. Ta je mimochodem problémem jak mladých, tak i starších pánů. Dalším jejich benefitem je zvětšení penisu. Pozitiv pro zkvalitnění svého sexuálního života však najdete určitě víc, stačí si jen vybrat.

Co mohou muži dosáhnout cvičením Kegelových cviků?

  • zlepšení průtoku krve v penisu = zlepšení a zpevnění erekce, ale i zvětšení penisu
  • pevnější a dlouho trvanlivější erekce
  • zlepšení výdrže při sexu
  • oddálení předčasné ejakulace
  • zlepšení produkce spermií
  • celkové zpevnění svalstva pánevního dna
  • zvýšení intenzity vnímání sexuálních podnětů
  • snížení intenzity inkontinence moči
  • posílení svěračů močového měchýře
  • zlepšení prostaty

Jak cvičit Kegelovy cviky?

Cvičení je opravdu velmi jednoduché. Zapojujete do tzv. PC svalstvo (z latinského pojmenování „pubococcygeus“), které do funkce uvedete vždy, když při močení vědomě zastavíte proud moči. Samotné procvičování tohoto svalu není nic jiného než jeho stahování a následné uvolňování v „klidové“ fázi – tzn. tehdy, když právě nemocí a močový měchýř máte prázdný. Svalstvo byste měli mít stažené minimálně 5 sekund.
Je to poměrně jednoduchá metoda, během níž nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Nepotřebujete zapojit ani ruce, cvičit můžete prakticky kdekoliv, kdykoliv a navíc to nikdo ani přehlédnou. Zda právě sedíte, stojíte nebo ležíte – zkuste párkrát za den stáhnout tento sval alespoň na pár vteřin. Možná to na začátku nebude jednoduché. Každý přece víme, že pokud svaly neposilujeme, tak rychle ochabnou a cvičení s nimi nemusí být zcela přirozené.
Své pokroky si můžete pravidelně ověřovat během močení. V této testovací fázi nezáleží na pohlaví, postup je stejný. Stačí se pokusit vědomě zastavit proud moči. Pokud to nedokážete hned, nezoufejte a cvičte Kegelovy cviky i nadále. Postupně uvidíte, že se tato schopnost rozvinula i u vás…

Jaká je intenzita cvičení?

Kegelovy cviky vás neobírá o žádný produktivní čas

Kegelovy cviky vás neobírá o žádný produktivní čas

Úvodem zkuste provádět stahování a uvolňování svalstva v sériích alespoň 10x za sebou. To znamená, že 10x za sebou stáhněte PC sval na 5 sekund, uvolněte ho a po chvilce tento proces opakujte. Cvičte několikrát denně, doporučujeme alespoň 4 až 5 sérií za den. Pokud vytrváte, můžete si být jisti, že své tělo budete umět ovládat mnohem lépe.

Svůj progres si o pár týdnů můžete klidně ověřit i v posteli – stisk svalů totiž dokáže zastavit příchozí ejakulace a tedy vyřešit tuto běžnou komplikaci přírodním způsobem.

Pozitivní účinky na oddálení ejakulace mají i výživové doplňky na podporu erekce, které se dají koupit i přes slovenské e-shopy. Výborné výsledky vykazuje ZEREX a EREXAN.

 

Okamžitým řešením je však i aplikace znecitlivující gelu nebo spreje.

Kegelovy cviky – video

Chcete-li se dozvědět ještě více informací, prostudujte si následující video s praktickými ukázkami cviků na posílení pánevního dna.

 

Kegelove cviky pro muže
4.5 (90%) 2 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz