Orgasmus u ženy a u mužů

Orgasmus bychom mohli charakterizovat jako pocit mimořádně intenzivního uspokojení, který je výsledkem sexuální aktivity. Zažívají ho ženy i muži, mladí i starší. Obě pohlaví spojuje nesmírný zájem o tento magický moment a proto je předmětem bádání laiků i vědců. Zažívání vyvrcholení je pro lidstvo nesmírně důležité a tak se slovo orgasmus stalo synonymem pozitivních zážitků a krásy. A tak se můžeme setkat s vyjádřeními jako orgasmický kulinářský zážitek, orgasmická žena, masáž, móda… a dokonce najdeme i recept na koláč orgasmus.

Orgasmus u ženy

Orgasmus je pro dokonalé fungování sexuálního života nezbytný.

Orgasmus je pro dokonalé fungování sexuálního života nezbytný.

Orgasmus u žen je celotělový zážitek, nakolik je jeho dosažení souhrou dráždění hned několika erotogenních zón. Od začátku sexuální stimulace až po dosažení orgasmu tělo prochází několika viditelnými i neviditelnými změnami. Jde o zvyšování citlivosti intimních partií, bradavek, pokožky, nebo zvýšení tlaku krve a intenzity bušení srdce. Zároveň se zvětšuje i klitoris, který je tvořen více než 8000 nervovými zakončeními, stejně jako i vnitřní a vnější stydké pysky. Krátce před vyvrcholením se však klitoris „schová“ pod kousek kůže, jejíž role je chránit ho.

Během sexu produkuje vagína sekret, který ji zvlhčí a tím zpříjemňuje pohlavní aktivitu. To, že u některých žen se produkuje více a u dalších zase méně sekretu, je zcela přirozené. Dopomoci si lze lubrikantem různých značek.

Krátce před orgasmem lze pociťovat stahy svalů pánve. Pravdou je, že v „křečích“ se nacházejí i svaly dělohy, konečníku a svaly pánevního dna, což ženy pociťují jako vlny rozkoše v celém podbřišku. Samotné vyvrcholení může trvat několik sekund, nejdelší orgasmus prý i celou minutu.

Ženský orgasmus samozřejmě není pouze zážitek těla. Mozek během něj produkuje oxytocin a dopamin, hormony lásky a radosti, přičemž dopamin vás zároveň dokáže zbavit i bolestí. Je třeba si uvědomit, že každé vyvrcholení je jiné a ženy ho prožívají velmi individuální. Proto je nejlepší najít vlastní cestu a naučit partnera, co na Vás funguje. Některé ženy dosahují vaginální orgasmus, většina však potřebuje k orgasmu „dopomoci“ drážděním klitorisu. Dosáhnout klitorální orgasmus je totiž mnohem jednodušší i běžnější, než dosáhnout vaginální.

Orgasmus v těhotenství

Sexu během těhotenství se není třeba obávat, je třeba být však opatrný.

Sexu během těhotenství se není třeba obávat, je třeba být však opatrný.

Mnoho těhotných žen vyhledává informace o orgasmu během těhotenství. Dobrou zprávou je, že sex a tedy i orgasmus Vašemu dítěti nijak neuškodí. V posledních stádiích těhotenství si samozřejmě třeba dát pozor, aby partner nevyvíjel tlak na bříško a vyhnout se třeba i divokým polohám. Sex během těhotenství pomáhá uvolňovat psychické napětí, bojujeme jím proti stresu, je nezbytný pro partnerský život a prospívá i ženskému tělu. A díky němu se vyplavují hormony štěstí. Hormony, zejména oxytocin, se během sexu v těhotenství mohou postarat dokonce o intenzivnější orgasmus.

Velký pozor by si však měli dát ženy, u nichž existuje riziko předčasného porodu. Téma sexu a dosahování orgasmu v těhotenství by měly ženy v takovém případě projednat se svým gynekologem.

Orgasmus u mužů

Mužské vyvrcholení je, podobně jako u žen, proces, který zahrnuje souhru svalů, orgánů, krevního oběhu, hormonů a nervových zakončení. Celý proces je poháněn motorem, kterým je mužský pohlavní hormon, testosteron. Stejně jako spermie, i testosteron je produkován varlaty. Miliony spermií jsou hlavní složkou ejakulátu, který muž během orgasmu uvolňuje pod velkým tlakem ze svého pohlavního údu.

U pánů je jedním ze základních předpokladů kvalitního orgasmu sexuální touha, libido. A opět platí to, že intenzita libida je, v kombinaci s psychologickými faktory, ovlivněna hladinou testosteronu. Pokud pan nepociťuje dostatečné sexuální touhy, může mít problém dosahovat erekci a tedy i orgasmus.

Muži se ve snaze docílit kvalitní orgasmus potýkají s několika nepříjemnostmi. Nejzákladnějším problémem, který aktuálně trápí až 150 mil. chlapů po celém světě, je erektilní dysfunkce. Neschopnost dosáhnout erekce, příliš krátká nebo slabá erekce, či předčasná ejakulace je strašákem v nejedné ložnici. Příčin, které způsobují vyjmenované problémy a tedy i neschopnost dosáhnout orgasmu u chlapa, je hned několik. Kromě onemocnění různých typů (zcela běžnou příčinou nedostatečné erekce je onemocnění srdečně – cévního charakteru), erektilní dysfunkci způsobují i psychologické faktory (stres, strach, nadměrné očekávání, apod.), málo zkušeností, či užívání léků.

Pokud hledáte řešení problému erektilní dysfunkce, jste na správném místě. Množství pánů se během hledání odpovědí na otázky „jak docílit orgasmus?“ nebo „jak zlepšit erekci?“ Dopracovalo k jednoduché odpovědi. Užívání výživových doplňků na podporu erekce je jednoduchým a nepříliš finančně náročným řešením.

Zerex patří na našem trhu mezi nejoblíbenější produkty na podporu erekce.

Zerex patří na našem trhu mezi nejoblíbenější produkty na podporu erekce.

Mezi nejoblíbenější produkty bez debaty patří ZEREX. Jde o statisticky nejlépe hodnocený doplněk.  Jeho účinky jsou však individuální, proto pokud Vám nepomůže, zkuste EREXAN, VIMAX nebo CLAVIN.

Nezapomeňte se podělit o své zkušenosti. K dispozici Vám je diskuse, kde lze nalézt cenné rady a doporučení. Společně se tak můžeme dopracovat k tomu nejlepšímu produktu, který Vám pomůže dosáhnout kýženého orgasmu.

Orgasmus u ženy a u mužů
3.6 (72%) 10 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz