Masturbace – zdraví prospěšná aktivita

Masturbace, sebeukájení, onanie či expresivněji i honění. Přestože jde o přirozenou součást mužského i ženského sexuálního života, o tomto tématu se otevřeně nemluví. Tyto pojmy dokáží vyvolat znechucení zejména u starších (a hlavně věřících) lidech. V pojetí „staré školy“ jde o těžký hřích a tabu, které vůbec nepatří do slovníku slušných mladých lidí. Ale je to vůbec pravda? Je masturbace nezdravá? Nebo je naopak pro naše tělo prospěšná? Podívejme se na to společně…

Masturbuješ? Budeš mít chlupaté dlaně!

Způsobuje masturbace ochlupení dlaní? Nebojte se, je to nesmysl.

Způsobuje masturbace ochlupení dlaní? Nebojte se, je to nesmysl.

I když se sebeukájení naše společnosti setkává odnepaměti, v historii se na ni hledí jako na kontroverzní téma, na kterou si musí člověk automaticky vytvořit negativní názor. Jedinec, který si dopřál tělesné uspokojení ve vlastní režií, byl v minulosti považován za psychicky nemocného a byl častokrát veřejně zatracen. Absolutně neomluvitelná však byla masturbace u dětí. Ještě počátkem 20. století se starostliví rodiče ztěžka snažili zabránit svým ratolestem v náhodném objevování svépomocné potěšení. V této době totiž panovalo přesvědčení, že masturbace dokáže člověku zruinovat život. A to nejen psychicky, ale i fyzicky.

Zajímavé byly i doporučení, které rodičům pomohly identifikovat aktivity, které by mohly dítěti nabudit chuť na sebeukájení. Proto se například nedoporučovalo to, aby děti častokrát lezli na stromy, omezit se měli i na časté houpání na otcově noze. A řešení? Pyžamko s knoflíky na zádech. Případně se radilo upevnit na ruce dítěte zvonky před každým uložením do postýlky.

Dnes se již na sebeukájení dívá trochu jinak. Mezi mladými „puberťák“ (a to hlavně chlapci) otevřeně koluje test o chlupatosti dlaní jako důsledku častého „honění penisu“. Společnost jako taková o tomto tématu mluví otevřeněji a častokrát se o ní dočtete i na internetových diskusích. Právě zde se lidé ptají na to jak masturbovat, jaké jsou správné techniky masturbace případně i to jako s takovým něčím přestat.

Masturbace ženy vs. ukájení muže

Masturbace ženy je stejně přirozená jako u muže.

Masturbace ženy je stejně přirozená jako u muže.

O masturbaci otevřeněji mluví také u ženského pohlaví. To, že se žena chce věnovat sama sobě, nemusí nutně znamenat, že aktuální neumí najít vhodného partnera na sex. Ženská masturbace může být, podobně jako v případě muže, prostředkem vyventilování stresu. Pro zpestření lze sáhnout po erotické pomůcce jakou je například oblíbený vibrátor nebo umělý penis. Pokud nemáte k dispozici sexuální hračky, zkuste masturbování ve sprše. Proud vody Vám jistě pomůže a vy se uvolníte bez větší námahy.

Zpestřete si chvilku pro sebe a vyberte si kvalitní vibrátor.

U mužského pohlaví je situace obdobná. Masturbují zadání i svobodní. Největší frekvenci lze pozorovat u chlapců v pubertě, kteří ještě nezažili sex a masturbace je pro ně jediný dostupný způsob dosažení orgasmu.

Techniky masturbování jsou různé Pozitivem je fakt, že k tomu aby jste se takto fyzicky uvolnili nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Pro muže je však přece jen jednodušší pokud má k dispozici určité optické vjemy (ať už pánské porno časopisy nebo video). Stačí si najít pohodlné místečko a trochu času.

Odborníci dokonce pohlížejí na masturbaci jako na léčebnou metodu, která dokáže zlepšit sexuální zdraví muže. Pravidelné obšťastňování může zlepšit erekci. Zároveň jde o efektivní trénink, který může panu pomoci naučit se kontrolovat svou ejakulaci a tak zabránit předčasné ejakulaci.

Jak často? A kdy skončit?

Stanovit ideální frekvenci sebeukájení není možné. Obecně lze konstatovat, že masturbace není „problémem“, dokud Vás nezačne jakýmkoli způsobem omezovat.

Zbystřit byste měli však tehdy, pokud zjistíte, že více nejste schopen během sexu dosáhnout erekce či orgasmu. Ale i tehdy, pokud začnete masturbaci preferovat před klasickým sexuálním stykem. Problémem je i to, když na sebeukájení myslíte tak často, že Vás to omezuje v práci či soukromí, případně pokud Onan tak často, že si na intimních místech vytvoříte oděrkami.

Výhody masturbace

Pokud se tedy potěšení sebe sama neoddávají až příliš často, můžete se těšit i z následujících výhod:

  • Trápí Vás deprese? Pohrajte si sám se sebou!

    Trápí Vás deprese? Pohrajte si sám se sebou!

    zlepšení nálady a antidepresivní účinky – díky tvorbě hormonu oxytocinu má masturbace podobný účinek na mozek jako heroin

  • tlumení bolesti – bolí vás hlava nebo bolesti před menstruací? zkuste se pověnovat sobě samému
  • orgasmus kdykoliv a kdekoliv

Kromě toho musíme zmínit i velkou výhodu z hlediska bezpečnosti – při masturbování totiž neexistuje možnost získat pohlavně přenosnou chorobu.

 

Ohodnoťte článok

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz