Psychologická a fyzická impotence

Impotence (nebo i erektilní dysfunkce) je velmi tématem týkajícím vyžadující si dokonalou anamnézu pacienta. Bez zkoumání zdravotního stavu konkrétního případu nelze zvolit vhodnou léčbu. Proto je třeba si uvědomit, že impotence může mít různé příčiny, psychologické, fyzické nebo dokonce jejich kombinaci. Příčinu impotence se nepodaří diagnostikovat pouze u mizivého procenta pacientů.

Psychologická impotence

Psychika může být velkým nepřítelem pevné erekce. Pokud je Váš fyzický stav zcela v pořádku, ale i přesto máte stále problém se slabou erekcí, problém je pravděpodobně ve Vaší hlavě. Pokud je impotence způsobena výhradně psychologickým faktorem, může se objevit jen tak, znenadání. Příčinou může být například hádka ve vztahu, starosti ohledně financí, stres v práci, či jakýkoli jiný problém, kvůli kterému se bojíte nebo Vás těží na srdci.

Spouštěčem erektilní dysfunkce může být například i selhání v posteli.

Psychologické problémy jsou nejčastějším spouštěčem impotence.

Psychologické problémy jsou nejčastějším spouštěčem impotence.

Pokud k němu dojde, muž má tendenci strachovat se, jak bude jeho penis „fungovat“ při nejbližším sexu. Takové depresivní stavy jsou velmi častou příčinou, proto si z občasného selhání netřeba dělat příliš těžkou hlavu. Není třeba ho léčit, dokud se z něj nevyvinou pravidelné potíže s erekcí.

Fyzická impotence

Na rozdíl od psychologické se fyzická impotence vyvíjí déle a postupně. Její podstatou může být jeden ze tří následujících základních funkčních problémů:

 • Porucha spouštení je důsledkem narušení mechanismů, které po pokynu nervového systému uvolňují do těla chemické látky potřebné pro zajištění erekce. Žádná nebo jen slabá erekce je poměrně častým důsledkem nedostatku hormonů, hormonálních poruch, roztroušené sklerózy, zranění páteře, zda následkem nepodařené operace pánve.
 • Poruchy naplňovaní jsou důsledkem slabého přítoku krve do penisu. Neschopnost dosahování pevné erekce může být způsobena zablokovanou arterií, vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, může však stejně být i následkem zranění pánve nebo léčby na cukrovku.
 • Poruchy uskladnění
  Impotence je způsobena řadou fyzických faktorů.

  Impotence je způsobena řadou fyzických faktorů.

  krve jsou způsobeny příliš rychlým unikáním nahromaděné krve z penisu. Pokud k této poruše dojde, muž má problém udržet erekci na dostatečně dlouhou dobu, aby mu postačila na kvalitní sex. Příčiny vzniku této obtíže jsou podobné jako v předchozím bodě – nejčastěji jde o následek vysokého krevního tlaku, cukrovky, kouření, zranění pánve a velmi vysokého cholesterolu.

Dobrou zprávou je, že poruchy erekce, které vyplývají z poruch zdravotního stavu člověka, lze úspěšně léčit.

Jaké je řešení? Pokud jde o psychickou příčinu, kterou si uvědomujete, zkuste ji odstranit. Pokud se vám to nedaří a k občasným selháním stále dochází, zkuste některý z volně prodejných výživových doplňků na podporu erekce online, díky kterým si pomůžete rychle a jednoduše.

 

EREXAN, ZEREXCLAVIN či VIMAX jsou nejoblíbenější volbou stovek českých mužů.

recenze produktů recenze produktů

 

Nemoci, které způsobují slabou erekci

 1. Onemocnění oběhové soustavy způsobují poruchy erekce nejčastěji. Abychom byli konkrétnější, slabou erekci způsobuje nejen vysoký krevní tlak, kornatění cév (ateroskleróza), ale i selhání jiných procesů, které jsou propojeny s krevním oběhem. Podobně jako slabý krevní oběh, který nedostatečně zásobuje srdce krví, může způsobit infarkt, tak i slabé zásobování penisu krví vyvolává impotenci. Vážným problémem je i stav, kdy se žíly v penisu nedokáží zúžit tak, aby z nich během erekce neunikala krev. Takové „prosakování“ krve totiž způsobuje selhání erekce poměrně často.
 2. Cukrovka je druhou nejčastější příčinou impotence, protože tato nemoc ovlivňuje nejen krevní oběh, ale i nervy. Pokud dojde k porušení nervů, mozek nedokáže správně vysílat sexuální podněty, které vytvářejí erekci. Statistika je neúprosná – až polovina mužů, kteří mají diagnostikován diabetes, mají problém dosahovat erekci ve věku nad 55 let.
 3. Operace pánve, během nichž dojde k nechtěnému poškození či přeseknutí
  Absolvovali jste operaci? I ta může být příčinou impotence.

  Absolvovali jste operaci? I ta může být příčinou impotence.

  nervu v okolí prostaty, močového měchýře či tlustého střeva, môžu vyústiť v impotenciu. mohou vyústit v impotenci. Erektilní dysfunkci může způsobovat i ozařování oblasti pánve během léčby rakoviny.

 4. Onemocnění nervů a neurologické problémy ovlivňující nervový systém jsou další příčinou vzniku impotence. Nejčastěji jde o roztroušenou sklerózu, Parkinsonovu chorobu nebo poškození míchy.
 5. Poruchy endokrinní soustavy, které mohou způsobovat snižování hladiny testosteronu či hormonů štítné žlázy, ovlivňují i kvalitu erekce. Potíže může způsobovat i nadměrná tvorba hormonu prolaktinu, která u mužů způsobuje pokles libida, potence a i neplodnost.

Pod vzniklou erektilní dysfunkci se často podepisují i léky, které pacienti užívají během léčby těchto chorob. Pokud se vyskytne, je třeba o tom informovat lékaře. Kromě předepsaných léků ji však způsobuje i konzumace nelegálních drog, proto se jejich užívání vyvarujte.

Psychologická a fyzická impotence
4.31 (86.25%) 16 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz