Afrodiziakum pro ženu, pro muže

Co je to afrodiziakum a jaké jsou to vlastně ty afrodiziakální účinky? Jde o známé pojmy, o kterých jste již jistě co – to slyšeli. V podstatě je to jakákoliv stimulaci, která dokáže vzbudit sexuální zájem. Přestože se hovoří zejména o jídlech, koktejlech či lektvarech lásky, existují i psychofyziologické úkony, které mají afrodiziakální účinky. Těmi jsou vizuální, sluchové, čichové a dotykové podněty. Konec konců, sexuální stimulace má nejčastěji takové podoby.

Přírodní afrodiziakum

Mezi nejoblíbenější afrodiziaka patří i čokoláda.

Mezi nejoblíbenější afrodiziaka patří čokoláda.

Už od nepaměti se tradovaly příběhy o speciálních jídlech a jejich kombinacích, které se doporučovali užívat pro kvalitní sex, nastartování libida, zvýšení potence a plodnosti, zda prodloužení erekce, sexuální výdrže a oddálení předčasného výronu semene. Některé z nich věděli dokonce dodat energii, jiné byly atraktivní pro jejich chuť, vzhled, konzistenci. Šlo o běžně vyskytující se jídla nebo bylinky, které spojovala jejich dostupnost a přírodní afrodiziakum proto mohl zkusit v podstatě každý.

Moderní věda samozřejmě poskytla vědecké vysvětlení účinků těchto potravin. Jde totiž o skvělý zdroj vitální energie, schopný udržovat hladinu mužských a ženských sexuálních hormonů případně schopných nastartovat chemické látky (neutrotransmitery), spouštějící pocity lásky nebo sexuálního vzrušení.

Afrodiziakum pro ženy

 • anýz – už starověcí Římané a Řekové věřili, že cucání anýzu dokáže přivodit sexuální touhy. Obsahuje totiž fytoestrogen – přírodní verzi estrogenu, ženského hormonu, který má podobné účinky jako mužský testosteron, a je nezbytný pro reprodukční funkce organismu.
 • čokoláda – se odnepaměti spojuje s romantikou, láskou a sexuálními hrátkami. Obsahuje hormon dobré nálady, serotonin, a fenyletylamin, jednu z prvních chemických sloučenin, které se vyplavují při pocitech zamilovanosti. Jde tedy o látky, které způsobují, že se cítíme dobře. Kromě toho se v ní nachází i anandamid, látku, která má podobný efekt na mozek jako marihuana. Jde o malé množství, které však dokáže podpořit účinky serotoninu a fenyletalamínu. Všechny tyto látky nám pomohou cítit se fajn a proto máme větší chuť na sexuální zážitky.
 • okurkaokurky – kromě svého tvaru, připomínajícího mužský penis, má afrodiziakální účinky i vůně, o které se říká, že dokáže zvýšit prokrvení vagíny a tím ženu stimulovat. Okurka tak patří mezi běžné domácí afrodiziakum pro ženy.
 • muškátový ořech – byl ženami užíván již ve starověké Číně. Výzkumy potvrdily, že u myší muškátový oříšek dokáže povzbudit chuť k páření, podobný experiment, zkoumající tento vliv na lidi byste hledali marně. To ale neznamená, že ho nemůžete vyzkoušet a utvořit si vlastní názor.
 • papajapapája – stejně jako anýz, i papája obsahuje fytoestrogeny. V lidovém léčitelství se užívala za účelem přivolání menstruace, podpory produkce mléka, ale i usnadnění porodu a zvýšení ženského libida.
 • ylang – ylang, levandule, éterické oleje – ženy jsou romantické stvoření, které dokáže nastartovat smyslná vůně. Pokud si chcete zvýšit libido, zkuste do koupele přidat výtažky z ylang – ylang, levandule zda voňavý éterický olej. Případně namluvte partnera na masáž a uvidíte, že se účinky těchto přírodních afrodiziak postarají o krásný sexuální zážitek.

Afrodiziakum pro muže

 • maca prášek – název „přírodní Viagra“ si toto účinné afrodisiakum vyslúšilo díky schopnosti léčit impotenci, zvýšit libido, dodat energii a zvýšit výkonnost během sexu. Kromě toho je maca výborný stabilizátor hormonů. její užívání se doporučuje i dámám (kromě těhotných a kojících) trpících bolestivou menstruací či projevy menopauzy, proto je maca prášek, univerzální afrodisiakum, vhodné mít vždy po ruce.
 • ustriceústřice – obsahují velké množství zinku, který dokáže zvýšit potenci muže. Obsah kyseliny asparagové a receptoru NMDA může být nápomocný při uvolňování testosteronu i estrogenu, pohlavních hormonů, podporujících zdravý sexuální život partnerů.
 • piniové oříšky – jsou podobně jako ústřice plné zinku. Díky tomu bývaly staletí součástí populárních lektvarů lásky. Arabští středověcí učenci dokonce doporučovali zkonzumovat 100ks piniových oříšků každý večer, předtím než se pan odebral do ložnice.
 • lékořice – povídá se, že jeho vůně má stimulující účinky a dokáže přivodit chuť na sex. Samotná vůně má prokázané pozitivní účinky na prokrvení penisu, čímž dochází k pevné erekcí a zvýšení výdrže při sexu.
 • med – je bohatým zdrojem vitaminů skupiny B, nezbytných pro tvorbu a zvyšování hladiny testosteronu, a bóru, který ženskému tělu pomáhá zpracovává estrogen. Jde v podstatě o nejlepší afrodiziakum, jaké si lze představit pro obě pohlaví.
 • fikyfíky – pokud fík rozevřete, zjistíte, že nápadně připomíná ženské pohlavní orgány. Její afrodiziakální účinky jsou tedy založeny na vizuální stránce, podobně jako je tomu i při okurce a mrkvi, které účinkují zejména u žen.
 • kardamon – aromatické koření, které se užívá pro jeho schopnosti léčit impotenci. Obsahuje cineol, chemickou sloučeninu, schopnou zvýšit prokrvení penisu a tím i zlepšit erekci.
 • žen-šen – zvyšuje výkonnost pána, nabudí libido a zmírňuje projevy erektilní dysfunkce. Pokud ho užíváte pravidelně, dokáže podpořit tvorbu testosteronu, čímž se žen- šen z hlediska účinků řadí mezi ty nejsilnější přírodní afrodiziaka.
 • goji a lesklokorka – obě jsou běžnou součástí výživových doplňků na podporu erekce. Dokáží totiž zvýšit vitalitu a zlepšit prokrvení penisu, výsledkem čehož je lepší výkonnost v posteli. A to tom snad sní každý pán.

Zaručené afrodiziakum?

Přestože se o účincích těchto speciálních potravin napovídalo víc než dost, ne každá rada se dočkala vědeckého výzkumu. V životě se však běžně spoléháme na lidové léčitelství, bylinkáře a rady starých matek. Proč by měla být oblast sexuality výjimkou? Na internetu lze najít nekonečné seznamy potravin, koření či olejů s afrodiziakálními účinky, proto je můžete zkusit kombinovat jak se Vám zlíbí.

Nebo se můžete spolehnout na výživové doplňky, namíchané za účelem zlepšení erekce, odstraňování projevů erektilní dysfunkce, zvýšení libida a oddálení předčasné ejakulace. Zkuste ZEREX, statisticky nejlépe hodnocený produkt na podporu erekce, VIMAX, CLAVIN nebo EREXAN.

Afrodiziakum pro ženu, pro muže
3.95 (79%) 20 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz