Testosteron – zvýšení u mužů a u žen

Co je testosteron? Je to pohlavní hormon, který se tvoří ve varlatech a v mnohem menším množství i v ženských vaječnících. Tento hormon hraje velkou roli v životě muže – nejen že se podílí na jeho sexualitě a reprodukcí, přispívá i ke správné stavbě svalů, růstu vlasů, ovlivňuje pevnost a hustotu kostí, produkci červených krvinek a nezbytný je také k zachování emočního zdraví muže. Největší roli má v období puberty, kdy dochází k největším změnám těla.

Hladina testosteronu ovlivňuje kvalitu sexuálního života obou partnerů. Problémy s erekcí totiž trápí obou, ať už fyzicky nebo psychicky. Stárnutím se hladina hormonu snižuje, což může mít za následek snížení libida, impotenci, resp. erektilní dysfunkci, deprese, problémy s pamětí či narušenou koncentraci.

Testosteron je hormon zodpovědný nejen za stavbu mužského těla.

Testosteron je hormon zodpovědný nejen za stavbu mužského těla.

Jak zvýšit testosteron v těle?

Pokud jste po 30-tce, připravte se na to, že s klesající hladinou tohoto hormonu budete pociťovat řadu fyzických, někdy i psychických změn. Slabší sportovní výkon, rychlejší usazování tuku v těle, zvyšující se riziko rakoviny prostaty, cukrovky, deprese … přirozeně tedy vyvstává otázka „jak zvýšit testosteron“? Jistě Vás potěší, že způsobů je hned několik.

Řešení lze hledat v přírodě. Užívání zinku a hořčíku může napomoci udržení normální hladiny hormonu. Velmi oblíbenou je však rostlina Kotvičník zemní, která dokáže výrazně zvýšit hladinu testosteronu, zároveň řeší problémy s prostatou a ztrátu sexuální výkonnosti.

Vyhledání vhodné lékařské pomoci a léčba testosteronovými injekcemi je dalším, ale poměrně dlouhodobým řešením. Oblast sexuálního zdraví však patří k citlivým tématům a její otevřené rozebírání nevyhovuje každému panu.

Jako nejjednodušší a zároveň nejrychlejší forma léčby se jeví užívání tabletek na podporu erekce. Ty jsou schopny normalizovat hladinu testosteronu v těle a zaručí zlepšení potence a dosahování orgasmu.

Testosteron ve stravě

Zvýšení testosteronu u mužů lze docílit konzumací některých jídel. Pamatujte na to, že příjmem potravy, která povzbudí tvorbu tak důležitého hormonu, nemůžete nic zkazit. Jde zejména o potravu, která obsahuje vitamin D, který je nezbytný pro produkci testosteronu. Jsou to například:

  • krevety, tuňák, ústřice a mořské plody
  • kokos
  • dýňová jadérka
  • pšeničné otruby
  • sýr ricotta
  • jahody
  • vaječný žloutek
  • fazole

Testosteron u žen

Jak jsme zmínili v úvodu článku, testosteron se v malém množství nachází v ženském těle. Ocení ho zejména sportovkyně, které mu vděčí za větší výbušnost a výkonnost během soutěží. Většina žen, u nichž se projevují příznaky zvýšené hladiny mužského hormonu, však řeší přesně opačnou otázku, jak muži. Jak snížit testosteron u žen? Vypadávání vlasů, nadměrné ochlupení, poruchy menstruačního cyklu či problémy s akné totiž nepotěší žádnou ženu.

Nejvhodnější alternativou je vyhledat pomoc gynekologa nebo praktického lékaře, který zvolí vhodnou léčbu a nasadí léky, které hladinu hormonu ustálí do normální roviny.

Testosteron v pilulkách?

Zerex je jedním z nejoblíbenějších produktů na podporu erekce a zvýšení hladiny testosteronu.

Zerex je jedním z nejoblíbenějších produktů na podporu erekce a zvýšení hladiny testosteronu.

Prodej testosteronu v čisté formě bohužel není možný. Vyzkoušet však můžete například tablety s extraktem Tribulus terrestris (Kotvičník zemní). Tato rostlina má vysoký obsah steroidních saponinů, které podporují přirozenou tvorbu a mají přímý vliv na zvyšování hladiny testosteronu. Kromě toho lze užíváním tabletek docílit růst svalstva, zvýšení libida či podporu spermatogeneze.

Tablety s extraktem tribulus terrestris jsou například EREXAN ZEREX.

 

Zvýšení testosteronu je možné i díky produktu Erexan.

Zvýšení testosteronu je možné i díky produktu Erexan.

Kromě toho tato výživová doplňky zlepšují pevnost erekce, pomáhají zvyšovat výkonnost v posteli, podporují chuť na sex či napomáhají oddalovat předčasnou ejakulaci. Jsou vhodnou volbou pro ty, kteří bojují s příznaky erektilní dysfunkce. Zvýšení testosteronu u mužů je možné a díky těmto tabletám i velmi jednoduché.

 

 

Chci zvýšit hladinu testosteronu

Ušetřete 55 Kč! Při objednávce zadajte kód „sleva55“

Testosteron – zvýšení u mužů a u žen
3.31 (66.15%) 13 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz