Ranní erekce – vizitka mužského zdraví

Ranní erekce, odborně noční penilní tumescence (NPT), je zcela přirozenou součástí života mužské populace. Lékaři se shodují na tom, že je projevem dobrého zdraví v sexuální oblasti. Mohou se objevovat 3 až 5x během jedné noci. A předpokládáme že jste ani netušili, že i ženy zažívají něco podobné, avšak ne tak zjevné jako muži. Jde o noční prokrvování pochvy a klitorální erekci.

Příčiny ranní erekce

Ranní erekce je zcela normální.

Ranní erekce je zcela normální.

Možná jste se již mnohokrát zamýšleli nad otázkou „proč vzniká ranní erekce“. Vše začíná během spánku. Ten se skládá ze tří etap – lehkého, hlubokého a takzvaného REM (rapid eye movement) spánku. REM spánek je charakteristický rychlým pohybem očí a napětím svalstva.

Jedna z teorií, zabývajících se příčinou ranní erekce, ji vysvětluje jednoduše – zapříčiňují ji erotické sny. Další teorie hovoří o plném močovém měchýři – pokud se měchýř během spánku naplní na maximum kapacity, moč naplní i penis. Asi nejpravděpodobnějším vysvětlením je fakt, že mužské tělo během dne produkuje hormon noradrenalin, který pomáhá předcházení samovolné erekce. Během spánku se tohoto hormonu produkuje mnohem méně a proto se ztopoření během noci či ranní erekce vyskytují poměrně často.

Ranní erekce – vizitka zdravého muže

Na první pohled nemá tento jev žádný význam. Funkce ranní erekce je však zcela zjevná – napovídá nám o zdraví muže. Už jen fakt, že muž dokáže mít erekci bez jakéhokoli sexuálního podnětu a to v podstatě kdykoliv během noci potvrzuje dobrý stav jeho kardiovaskulárního systému.

Díky ranní erekcí můžete zároveň zjistit příčinu erektilní dysfunkce. Abychom se vyjádřili ještě přesněji – dokážete zjistit, zda je příčina slabé erekce psychická nebo fyzická. Pokud totiž dokážete mít erekci během noci nebo ráno, ale se ztopořením penisu máte nějaký problém pokud to chcete vy, pravděpodobně je problém v hlavě. Množství stresu, deprese, výčitky, hněv či strach ze selhání, na výběr toho máte opravdu dost.

Ranní erekce se nedostavuje? Možná máte onemocnění srdce.

Ranní erekce se nedostavuje? Možná máte onemocnění srdce.

Pokud však ranní erekci nezáživné, příčiny erektilní dysfunkce hledejte přímo uvnitř organismu. Nejčastěji se jedná o problém srdce či cév. Do penisu se nemusí dostávat dostatečné množství krve, což může být signálem zablokování cév, vysokého cholesterolu, vysokého krevního tlaku a pod. Příčinou samozřejmě může být i jiné onemocnění případně nízká hladina testosteronu. Proto byste v takovém případě měli navštívit odborníka, který sám nejlépe zváží všechny aspekty vašeho zdravotního stavu

Přírodní prodloužení penisu

A nezapomeňme ani na jednu velmi praktickou funkci – pokud se vaše pýcha pravidelně zvedá několikrát za noc, svalstvo penisu se dostatečně posiluje. Toto pravidelné cvičení (ztopoření a uvolnění) zajišťuje výbornou pružnost orgánu. Bez ranní erekce byste tedy pravděpodobně měli penis v ztopořeném stavu o něco kratší.

Pokud jste nespokojen s délkou svého údu a hledáte něco na prodloužení penisu, přečtěte si naši recenzi o produktu VIMAX.

Ohodnoťte článok

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz