Penis – anatomie, erekce, zvětšení penisu

Penis je mužský pohlavní orgán, který je nezbytný při plnění dvou základních funkcí. První je odvádění moči pryč z těla. Druhou funkcí je rozmnožování. Jde o vnější orgán, jehož stavbu zajišťují dva druhy tělísek – párové erektilní a nepárové houbovité tělísko.

Stavba penisu

Pohlavní úd je tvořen několika základními částmi

  1. Penis a jeho anatomie

    Penis a jeho anatomie

    Žalud – neobřezaný muži mají žalud penisu pokrytou růžovým vlhkým tkání (tzv.mucosa) a předkožkou. U obřezaných mužů je předkožka chirurgicky odstraněna a mucosa se postupně přetransformuje na suchou pokožku.

  2. Corpus cavernosum – párové erektilní tělísko – jde o dva „bloky“ tkáně, které najdete na stranách penisu. Právě tyto tělíska jsou odpovědné za shromazďovány krve potřebné k erekcí.
  3. Corpus spongiosum – párové erektilní tělísko, které se nachází v přední části penisu a končí až v žaludu. Během erekce se stejně dokáže naplnit krví.
  4. Urethra – močová trubice prochází celým penisem. Zajišťuje vyprazdňování močového měchýři a odvádění moči.

Erekce a erektilní dysfunkce

Erekce nebo i ztopoření penisu nastává poté, co se muž vzruší. Její spouštěčem jsou tedy tzv. sexuální stimuly. Známe je hned několik – doteky, líbání a olizování erotogenních zón, vůně, vizuální stimuly. Tyto impulsy způsobují zvýšený přítok krve do penisu, ve kterém dochází k roztahování cév. Do penisu přitéká více a více krve a pouze minumum z ní odchází pryč. Výsledkem je ztvrdnutí tkáně v dutinky tělísku kavernózních tělesech.

Vizuálně dochází k výraznému ztvrdnutí a vztyčený pohlavního údu. Bez erekce muž není schopen pohlavního styku a tudíž se nedokáže ani rozmnožovat (přirozenou cestou). Erekce se vyskytuje i samovolně a to zejména ráno. Je znakem toho, že je chlap zdravotně v pořádku. Ranní erekce je přirozená. Pokud se tedy přestane vyskytovat, tak je třeba zbystřit pozornost – jde o jasný signál organismu, že něco není v pořádku.

Poruchu schopnosti dosahovat erekci a neschopnost si ji udržet dostatečně dlouho odborně nazýváme erektilní dysfunkce. Poruchy erekce se občas vyskytnou i u mladých a zdravých chlapů. Jsou zcela normálně až do toho momentu, dokud nezačnou pana omezovat pravidelně. Pak je třeba začít uvažovat o léčbě příznaků erektilní dysfunkce.

Trápí vás erektilní dysfunkce? Trápí vás erektilní dysfunkce?
V našem článku o erektilní dysfunkcí se dozvíte veškeré informace o jejích příčinách ale i léčbě.

Penis – jeho tvar a velikost

Každý z nás si je dobře vědom toho, že pohlavní úd se odlišuje nejen ve velikosti, délce, ale i tvaru a barvě. Dá se říci, že každý mužský úd je unikátní.

Během erekce lze pozorovat jemné zahnutí penisu. Je zcela přirozené a není třeba jej řešit. Pokud však zahnutý úd způsobuje bolestivé erekci nebo problémy během sexu, pak je na místě návštěva lékaře, který vám pomůže tuto situaci vyřešit.

Průměrná délka ztopořeného penisu je 12 - 19 cm

Průměrná délka ztopořeného penisu je 12 – 19 cm

Penis je v klidovém režimu samozřejmě menší a k jeho přirozenému zvětšení dochází během erekce. Jeho délka před erekcí v podstatě není vůbec podstatná, proto se jí netřeba zvlášť zabývat.

Průměrná délka penisu se určuje v 2 kategoriích:

  • 5 – 10 cm v uvolněném stavu
  • 12 – 19 cm v ztopořeném stavu

Optickou délku penisu ovlivňuje i stavba těla – pokud trpíte nadváhou, pravděpodobně se vám bude zdát malý. Jeho velikost mohou dočasně ovlivňovat i další faktory. Mezi nejběžnější patří nízká teplota (například vody) či negativní psychologické pocity (úzkost, znepokojení). Holení penisu ho naopak dokáže opticky prodloužit.

Velikost penisu vs. sex

Lidstvo už léta věří v mýtus, který hovoří o tom, že pánové s velkým penisem uspokojí ženu mnohem lépe. Podle našeho názoru to však není pravda. Důležitá je totiž nejen samotná délka, ale i tloušťka penisu – tedy jeho obvod. Pohlavní úd s průměrnou délkou a dostatečnou tloušťkou tedy zcela postačuje.

Pro dokonalé uspokojení ženy a dosažení orgasmu obou partnerů je třeba řešit nejen tělesné proporce. Z našeho pohledu je důležitější poznat potřeby a touhy vaší partnerky, díky čemuž ji budete schopen vždy dokonale uspokojit.

Zvětšení penisu

Toto téma je velmi aktuální. Pánové se na internetu zajímají o speciální cviky či masáže penisu, které by napomohly přidat alespoň pár cm na jeho délce.

Nejintenzivnější růst penisu lze pozorovat v období puberty, kdy se mění celkový vzhled dospívajícího muže. Celý proces dospívání samozřejmě ovlivňuje i hormon testosteron, jehož hladina se může u pánů lišit a během jejich života i kolísat.

Chci větší a tlustší penis? Sáhněte po Vimax!

Chci větší a tlustší penis? Sáhněte po Vimax!

Prodloužení penisu a větší průměr lze dosáhnout například užíváním tabletek VIMAX. Výsledky lze pozorovat postupně a na docílení výsledku, kterým je zvětšení o 2 cm byste ho měli užívat alespoň 3 měsíce.

Užíváním Vimax docílíte nejen prodloužení. Kromě podpory erekce, zesílení a zintenzivnění orgasmu, oddálení předčasné ejakulace, prodloužení trvání sexu se můžete těšit i na zvýšení libida a chuti na sex. Tyto pilulky na erekci jsou předmětem dlouhodobého zjišťování spokojenosti u zákazníků, výsledky jsou potvrzeny skutečnými chlapy!

Pokud vás tento produkt zaujal, tak byste si měli přečíst recenzi o VIMAX, ve které najdete i 10% slevový kupón na jeho koupi!

Penis – anatomie, erekce, zvětšení penisu
3.75 (75%) 4 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz