Erekce – vznik, problémy a řešení

Erekce resp. ztopoření pohlavního údu vzniká jako následek určité stimulace. Přitom nemusí jít výhradně o fyzickou stimulaci, jako je dotek nebo vůně, její spouštěčem může být i psychologický stimul – představa nebo pohled na atraktivní osobu. Erekce však vždy začíná v hlavě, přesněji v mozku. K tomu, abyste ji dosáhli a udrželi si ji, je zapotřebí spolupráce mozku, hormonů, nervů a krevního oběhu. Pokud některá ze zmíněných soustav selže, dochází k problému s erekcí.

Jak vzniká erekce

Stimulace způsobí, že nervy v mozku začnou vysílat chemické signály do nervů v mužském penisu. Tyto signály mají za následek uvolnění a roztahování cév nacházejících se v pohlavním orgánu, a volné proudění krve do penisu. Po nahromadění dostatečného množství krve se už tlak postará o to, aby penis setrval ve stavu erekce. Celý „proces“ se obrátí po ukončení stimulace, do penisu přestane proudit krev, otevřou se kanály, kterými začne krev proudit zpět do těla a penis se dostává do stadia klidu.

Zcela přirozenou je i ranní erekce, která se objevuje spontánně a pravidelně během spánku či ve fázi probouzení se. Lékaři považují její výskyt za projev dobrého zdravotního stavu mužského pohlavního údu.

Slabá erekce lze trápí i Vás. Tento problém má však jednoduché řešení.

Slabá erekce lze trápí i Vás. Tento problém má však jednoduché řešení.

Erektilní dysfunkce

Poruchu erekce nazýváme erektilní dysfunkce. Muž, který jí trpí, má pravidelné potíže se ztopořením údu, ale i jeho udržením v dostatečně dlouhém čase pro pohlavní styk. Problémy s erekcí trpí v současnosti přibližně 150 milionů mužů, jde tedy o vážný problém, který útočí nejen na fyzický stav muže, ale i jeho psychiku. Deprese totiž nikomu ještě nepomohly a jejich pravidelný výskyt může vážně ohrozit partnerský vztah.

Problémy s erekcí se bohužel znásobují přímo úměrně s přibývajícím věkem, mohou však postihnout i mladého člověka. Platí však jedno pravidlo – zatímco u mladších ročníků jsou příčiny spíše psychického charakteru, starší pánové mohou vinit za erektilní dysfunkci zejména stárnutí organismu, zhoršování jeho fyzického stavu a zároveň i pokles hladiny testosteronu.

Jak jsme již naznačili, příčin vzniku impotence je hned několik. Mezi časté patří fyzické či psychické nemoci (cukrovka, vysoký krevní tlak, poruchy nervového systému, onemocnění srdce a krevního oběhu, deprese), užívání léků (antidepresiva, léky na podporu spánku, pilulky na vysoký tlak a léčbu srdečně-cévních onemocnění, některé léky k léčbě žaludečních vředů), nebo nízká hladina testosteronu, nadměrná konzumace alkoholu a nikotinu, obezita, poškození nervů nebo páteře. Specifickou skupinou jsou problémy, vyplývající z partnerského života, jakými jsou například komunikační obtíže, pocity stresu, strachu, selhání, úzkosti, hněvu. Nepomůže vám ani pokud máte od sexu přílišné a nereálné očekávání, jejichž nenaplnění přináší hněv místo požitku.

Podpora erekce

Pokud nepomůže změna životního stylu, je vhodné hledat alternativní řešení. Mužem, trpícím erektilní dysfunkcí, lze doporučit užívání výživových doplňků na erekci. Jsou založeny na přírodní bázi, bez chemických látek, barviv a konzervantů, jsou volně dostupné i bez lékařského receptu a velmi účinné. Užívají se před sexuálním stykem a zaručí silnou erekci během celého pohlavního aktu, některé dokážou účinkovat dokonce celý den.

Trápí Vás slabá erekce? Zkuste ZEREX!

Trápí Vás slabá erekce? Zkuste ZEREX!

Velkou výhodou je, že jejich užívání většinou nevyvolává žádné nežádoucí účinky, jsou dostupné online a za poměrně výhodnou cenu. Zakoupit si je proto může kterýkoli pán, který si chce zlepšit erekci, nastartovat libido, oddálit předčasnou ejakulaci, prodloužit délku pohlavního aktu či zintenzivnit sexuální prožitek. Takovými doplňky jsou ZEREX, který je snad nejlépe hodnocený produkt, vhodný je i VIMAX, EREXAN, Clavin.

Druhou možností je návštěva lékaře, který Vám předepíše léky na erekci, jakými jsou například známá Viagra či Levitra. To, že jsou tyto léčivé přípravky na lékařský předpis má svůj význam, proto je nikdy nekupujte přes e-shopy nebo inzeráty. Erekční pilulky však vyvolávají řadu nežádoucích účinků a nejsou vhodné pro velkou skupinu obyvatelstva, jelikož je nelze užívat při množství běžných onemocnění.

Erekce – vznik, problémy a řešení
4.14 (82.86%) 14 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz