Ejakulace – co to je?

Ejakulace resp. výron semene, je přirozená součást pohlavního styku nebo masturbace. Jde o uvolnění ejakulátu, ke kterému dochází během orgasmu. Biologicky jde o proces, řízený mozkem. Nervová vlákna se postarají o přenos impulsu z mozku do svalů pánevního dna a chámovodu, jejichž kontrakcí dochází k vypuzení ejakulátu do močové trubice. Ejakulát se skládá z více složek – kromě velkého počtu spermií se v něm nacházejí i výměšky nadvarlat, prostaty a semenných váčků. Během vyvrcholení dochází k náhlému vystříknutí ejakulátu, jehož primární funkcí je oplodnění partnerky.

Předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace může partnerem pořádně znepříjemnit sexuální zážitky.

Předčasná ejakulace může partnerem pořádně znepříjemnit sexuální zážitky.

To, že po vyvrcholení dochází k útlumu a muž není hned schopen dosáhnout erekce, je zcela přirozené. Problematika sexuálního zdraví v sobě však ukrývá množství nepříjemností, se kterými se musí poprat hned několik milionů pánů po celém světě. A takovým problémem je i předčasná ejakulace (předčasný výron semene).

O předčasné ejakulaci, která se mimochodem řadí k nejběžnějším problémům sexuality, říkáme, pokud k výronu semene dochází ještě před samotným sexuálním stykem, případně pokud k ejakulaci dochází velmi brzy po zahájení sexu / masturbace.

Příčin předčasného výronu semene u mužů může být hned několik. Mohou být psychického nebo fyzického charakteru. Co se týče tělesných příčin, jde nejčastěji o záněty kůže žaludu či předkožky, krátká uzdička penisu, tento problém může být dokonce i vrozený. Hovoříme-li o psychice, faktorem může být stres, ale i přílišné vzrušení, které je běžné zejména u mladých mužů bez předchozích sexuálních zážitků. Předčasná ejakulace se často objevuje i při prvních milostných zážitcích s novým partnerem, zda-li máte sex po delším období abstinence. Tehdy je míra vzrušení opravdu vysoká.

Řešením mohou být i výživové doplňky

Problém předčasné ejakulace se dá řešit u doktora. Pokud jde o zánětlivé stavy, lékař předepíše vhodný krém, krátká uzdička penisu se dá řešit rychlým zákrokem. Předčasný výron semene lze léčit i tabletami, které mají na centrum ejakulace v mozku tlumící účinek, případně používáním znecitlivujících krémů, zkusit můžete i sex s kondomem.

Předčasná ejakulace se dá vyřešit i užíváním produktu Zerex.

Předčasná ejakulace se dá vyřešit i užíváním produktu Zerex.

Nebo si vyberte z výživových doplňků na podporu erekce, které kromě zajištění pevné erekce a zvýšení výkonu v posteli, pozitivně ovlivňují i na načasování ejakulace. Jedním z nejoblíbenějších je produkt ZEREX, zkusit však můžete i EREXAN, VIMAX nebo CLAVIN.

Všechny zmíněné výživové doplňky obsahují účinné látky, které pomáhají oddálit ejakulaci. Předčasný výron semene více nemusí být noční můrou vaší posteli.

 

Podělte se s námi o Vaše zkušenosti v diskusí. Poraďte ostatním pánem, který produkt Vám pomohl a který naopak ne.

Ejakulace – co to je?
3.38 (67.5%) 8 votes

Zanechte komentář

Buďte první a okomentujte článek

Upozorňovat

wpDiscuz